П’ятниця, 22 Листопада, 2024
2.1 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИСТОПФЕЙКФейк: На Чорнобильській АЕС стався викид радіоактивних елементів, хмара рухається на Київ

Фейк: На Чорнобильській АЕС стався викид радіоактивних елементів, хмара рухається на Київ

Радіаційний фон у Києві та околицях станом на 19 липня перебуває в межах норми. Державна служба України з надзвичайних ситуацій не підтверджує інформацію про викид. Жодне авторитетне українське ЗМІ також не повідомляло цієї новини.

Низка користувачів у соцмережах поширює інформацію про те, що на Чорнобильській АЕС нібито стався викид радіоактивних елементів, і «хмара пилу рухається до Києва, з огляду на напрям вітру». Стверджується, що про такий інцидент нібито повідомили українські журналісти. Разом із публікацією поширюється і карта, яка буцімто показує масштаб забруднення. 

Скриншот – t.me

Така дезінформація почала поширюватися на тлі появи новин про аварію на Ростовській АЕС у Росії. Наразі немає жодної точної інформації, яка б підтверджувала, що на російській АЕС сталося щось серйозне. Проте після появи цієї інформації сотні Telegram-каналів взялися писати, що така аварія сталася в Україні, і що це все — «брудна бомба Зеленського». Такі наративи, по-перше, націлені на нівелювання інформаційного шуму щодо подій в Ростові-на-Дону, а по-друге, підкріплюють російський дезінформаційний наратив про нібито готовність України застосувати брудну атомну бомбу та про хаос і відсутність контролю в Україні над критичною інфраструктурою.

Жодного підтвердження інформації, що розповсюджується, немає. За радіаційним фоном в Україні слідкує низка служб, і ніде не було зафіксовано різкого підвищення його рівня. У Києві та області, як і по всій Україні, цей фон у нормі (станом на 19 липня — прим.ред.).

Скриншот – @chnpp_official
Скриншот – saveecobot.com
Скриншот – dsns.gov.ua (дані за 19.07.2024)
Скриншот – facebook.com

Також не відповідає дійсності і заява агітпропу про те, що джерелом цієї інформації нібито стали українські журналісти. Насправді першоджерелом такої новини виступив російський Telegram-канал Шейх Тамір, який до цього неодноразово поширював російську дезінформацію. Жодне з українських медіа не підхопило цієї новини, не повідомляли про таку подію й окремі журналісти на своїх сторінках у соцмережах. 

Фото ж, яке супроводжує публікацію, було взято зі стоків, і на ньому — дані щодо щільності забруднення плутонієм у 30-кілометровій зоні ЧАЕС.

Скриншот – sciencephoto.com

Раніше StopFake спростовував й інші фейки, пов’язані з Чорнобилем, як, наприклад, про те, що Україна перетворюється на ядерний могильник, країні загрожує другий Чорнобиль, або що США за допомогою України нібито готують «новий Чорнобиль» для Росії.



Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип