Понеділок, 25 Листопада, 2024
0.9 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИПОДІЇФейк: Мобільний оператор Vodafone продає номери загиблих військовослужбовців

Фейк: Мобільний оператор Vodafone продає номери загиблих військовослужбовців

Ролик, який поширюється у проросійських джерелах, було сфабриковано. Пропагандисти змонтували кадри із реальних рекламних кампаній Vodafone та додали власний текст. 

У проросійських каналах поширюється нібито рекламний ролик мобільного оператора Vodafone, присвячений новій акції пам’яті «Номер героя». Як стверджується у рекламі, Vodafone почне продавати номери телефонів загиблих героїв за 100$, аби увічнити пам’ять про них та зібрати кошти на Збройні сили України. Мета так званого збору — 100 000 000$. У своїх публікаціях пропагандисти відзначають, що це дуже цинічний спосіб збирати кошти на військо, а також задаються питанням, яка ж реальна кількість загиблих української сторони, якщо Vodafone планує зібрати таку велику суму цією акцією.  

Скриншот — Telegram

Однак ролик є підробленим. На перший погляд, він виглядає досить реалістично, адже внизу вказаний реальний офіційний акаунт Vodafone Ukraine на Youtube, а кадри дійсно нагадують реклами мобільного оператора — у ролику навіть з’являється фронтмен гурту Kalush Orchestra Олег Псюк. Однак насправді компанія Vodafone ніколи не публікувала такого відео на своїх каналах, що вона і підтвердила Центру протидії дезінформації. Пропагандисти просто змонтували окремі кадри з різних промороликів Vodafone та додали власний текст з вигаданою акцією пам’яті. 

Більш того, влітку 2023 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що номери телефонів загиблих та зниклих безвісти захисників не продаватимуть протягом двох років. За стандартною процедурою, цей термін складає рік. Як пояснив Федоров, «зазвичай через рік без використання номер надходить у вільний продаж — так ви можете отримати повідомлення «Коханий приєднався до Viber», коли його немає серед живих». Ініціативу підтримали українські мобільні оператори. 

Отже, цей  «проморолик» — черговий фейк російської пропаганди, спрямований на дискредитацію українського війська. Спростування іншої дезінформації на цю ж тему читайте у матеріалі «Фейк: Жінкам в ЗСУ не видають спорядження і змушують їх збирати донати інтимними фото».



Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип