П’ятниця, 22 Листопада, 2024
0.4 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИСТОПФЕЙКФейк: Корпорація BlackRock вимагає «не ховати солдатів ЗСУ на купленій нею українській...

Фейк: Корпорація BlackRock вимагає «не ховати солдатів ЗСУ на купленій нею українській землі»

Немає ніяких доказів того, що компанія BlackRock вимагала від України не ховати солдатів ЗСУ в землі, яка нібито належить їй. Вперше така інформація з’явилася на сатиричному Telegram-каналі й не підтверджена жодним фактом. Більше того, законодавство України забороняє іноземним компаніям купувати землі сільськогосподарського призначення, а інвестиції компанії здебільшого пов’язані з підтримкою інфраструктури та логістики України, а не з купівлею землі.

У  соціальних мережах і на російських сайтах масово поширюють інформацію про те, що американська корпорація BlackRock нібито вимагає не ховати солдатів ЗСУ на купленій нею українській землі. Про це повідомив «болгарський політик» Пламен Пасков. «На думку американців, солдати ЗСУ займають надто багато місця. Крім того, вони вже купили 47% української землі й не хочуть, щоб родючий чорнозем перетворився на цвинтарі. (…) Американці заздалегідь попросили не витрачати на них даремно землю, а щоб тіла бійців ЗСУ були спалені чи утилізовані іншим чином», — повідомляють у соцмережах.

Скриншот – facebook.com

Насправді ця інформація є фейком. Немає ніяких даних про те, що компанія BlackRock заборонила ховати українських солдатів на «родючому чорноземі», як і про те, що вона купила 47% української землі. Вперше ця інформація з’явилася на сатиричному каналі Telegram. Більше того, законодавство України забороняє іноземним компаніям купувати землі сільськогосподарського призначення.

Вперше інформація про те, що керівник компанії BlackRock Ларрі Фінк «запропонував Україні берегти землю і використовувати крематорії» для поховання військовослужбовців, з’явилася в російськомовному сатиричному Telegram-каналі «Империя очень зла» ще 20 вересня 2023 року. У описі каналу вказано, що у його повідомленнях «можливий фейк і жорстка сатира», а написане є художньою вигадкою, всі збіги випадкові. Таким чином, сатиричний канал є єдиним джерелом таких новин – схожої інформації немає в жодному достовірному джерелі.

Більше того, повідомлення про те, що корпорація BlackRock викупила вже «17 мільйонів гектарів української землі», на думку одних користувачів, або «47% української землі», на думку інших, також є фейком. Насправді, згідно з  українським законодавством, іноземцям, фізичним особам без громадянства та юридичним особам заборонене придбання акцій та часток у статутному капіталі, а також членство у юридичних особах, які володіють землями сільськогосподарського призначення. Про це також пише сайт «Детектор мифов», який викрив схожий фейк про заборону поховань військовослужбовців в Україні.

Крім того, болгарський політик Пламен Пасков, який поширив цю дезінформацію, є  проросійським громадським діячем. Щодо війни росії проти України, то він підтримує незаконне вторгнення рф і симпатизує самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку. Пасков так само, як і російська пропаганда, заперечував військові злочини російської армії у Бучі в березні 2022 року і поширював відео, яке нібито свідчить, що звірства у Бучі є українською постановкою. StopFake вже висвітлював діяльність Паскова у матеріалі  ««Фактор»: Чому російські пішаки напали на Болгарію в московському телефільмі?».

Що ж до діяльності компанії BlackRock в Україні, то її співзасновник і виконавчий директор Ларрі Фінк оголосив про створення Фонду реконструкції України у січні 2023 року в рамках Світового економічного форуму. Мета цього фонду – знайти інвесторів, які  фінансуватимуть розвиток різних галузей України, включаючи інфраструктуру, виробництво та енергетику. Таким чином, інвестиції компанії здебільшого пов’язані з підтримкою інфраструктури та логістики, а не з купівлею землі. Крім того, BlackRock консультує Україну з питань створення банку розвитку для мобілізації приватних інвестицій на відновлення країни. Цей банк покликаний спрямовувати державні кошти в проєкти і залучати довгострокових інвесторів. Твердження про те, що Україну продали західним компаніям, які лише скуповують родючий український чорнозем, є популярним наративом російської пропаганди з дискредитації України як «недодержави», а також «розсудливого Заходу».

StopFake продовжує спростовувати схожі фейки у матеріалах «Фейк: Великі зарубіжні корпорації скупили в Україні більше землі, ніж росія захопила за час війни», «Фейк: Поляки вивозять український чорнозем із Херсонської області – відео», «Маніпуляція: Іноземці тестують український чорнозем перед придбанням – відео».



Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип