Четвер, 12 Вересня, 2024
20.9 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИВАЖЛИВОДодержання прав постраждалих внаслідок російської агресії проти України

Додержання прав постраждалих внаслідок російської агресії проти України

У середу, 14 грудня, у Києві відбулась презентація Презентація Спеціальної доповіді Омбудсмана Дмитра Лубінця про додержання прав постраждалих внаслідок російської агресії проти України.

Зазначається, що представлена доповідь охоплює окремі аспекти додержання прав і свобод цивільних осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії, та пропонує заходи, спрямовані на забезпечення дотримання їхніх прав відповідно до європейських і міжнародних стандартів.

За словами Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, майже 5 мільйонів українців стали переселенцями в межах своєї країни. Близько 13 мільйонів і досі проживають у районах активних бойових дій та в тимчасово захоплених регіонах. Окрім цього, майже 8 мільйонів українців знайшли прихисток від війни в інших країнах, що становить 20% від фактичного населення всієї нашої держави.

«Ми фіксуємо, що 4 мільйони 900 тисяч громадян України стали внутрішньо переміщеними особами всередині нашої держави. З них 30% – це пенсіонери та особи з інвалідністю. Фактично кожна друга сім’я має одного чи більше дітей. 13 мільйонів громадян України залишаються в районах інтенсивних бойових дій та на тимчасово окупованій території. За нашими даними, також було вивезено 46 тисяч наших громадян», – зазначив Лубінець.

Під час прес заходу Омбудсман також повідомив, що Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини від початку року отримав понад 2 тисячі звернень від ВПО про порушення їхніх прав. Найбільше – у сфері соціального захисту.

«З початку 2022 року до нашої інституції надійшло 2 087 звернень щодо порушень прав внутрішньо переміщених осіб. Найпоширенішими є порушення у сфері соціального захисту, це 40 відсотків. 30 відсотків склали порушення у сприянні реалізації прав ВПО. Решта – житлові питання, питання свободи пересування, право на освіту, пенсійне забезпечення», – повідомив Лубінець.

Додається також, що висвітлені дані у Спеціальній доповіді, узагальнено за експертної підтримки Ради Європи і ґрунтується, зокрема, на матеріалах діяльності Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини та інформації, наданій міністерствами й іншими центральними органами виконавчої влади, державними підприємствами, національними неурядовими правозахисними організаціями, а також на доповідях міжнародних організацій.

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини також підкреслив, що війна в Україні триває майже 9 років. 24 лютого поточного року розпочалось відкрите повномасштабне вторгнення рф на територію нашої країни, яке шокувало світ своєю жорстокістю та ігноруванням норм міжнародного гуманітарного права.

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип