Деякі іноземні компанії вимагають повну передоплату за контрактами на постачання озброєння та військової техніки для української армії через воєнний стан в Україні. Про це Генеральний директор ТОВ “Українська бронетехніка” Владислав Бальбас повідомив у відповідь на запит УНН.
Деталі
За його словами, можливість відвантаження товарів військового призначення з відтермінуванням платежу залежить від законодавства у сфері експортного та валютного контролю країни-постачальника, а також власної політики компаній.
“В умовах военного стану в Українi, деякi iноземнi постачальники озброєння та вiйськової технiки вимагають отримання повної оплати за продукцiю до фiзичної доставки в Україну”, – повідомив Владислав Бальбас.
Зокрема, передоплату вимагають компанії-постачальники з країн, які не мають одностайної підтримки України. Наприклад, країни, які розташовані на Балканському півострові.
Водночас він зазначив, що по більшості контрактів “Української бронітехніки” з державними замовниками остаточні розрахунки проводяться після постачання товарів. В цих умовах підприємство використовує власні обігові кошти для розрахунків з постачальниками озброєння, військової техніки та комплектуючих для виробництва власної продукції, очікуючи остаточної оплати від державних замовників.
Нагадаємо
Експерти в коментарях УНН раніше повідомляли, що Міноборони України на початку повномасштабної війни через критичну необхідність укладали контракти на закупівлю боєприпасів з усіма компаніями, які заявляли про те, що зможуть поставити снаряди. Окрім того, деякі країни тоді не хотіли укладати контракти з МОУ на продаж боєприпасів, адже побоювалися, що наша країна програє війну і за них ніхто не заплатить.
Додамо
Абсолютне державне озброєння ЗСУ до початку повномасштабного вторгнення було в тій чи іншій мірі радянською спадщиною. Тому саме озброєння, запчастини до нього і боєприпаси виробляються більшою мірою на території колишніх державних членів Варшавського договору.
Частина держав, де є необхідні Україні боєприпаси, є ворожими – рф та білорусь. Від інших постсоціалістичних країн, що вступили до ЄС (Польща, Чехія та ін.), Україна отримувала усю посильну допомогу.
Однак, залишається група балканських держав, які, незважаючи на євроінтеграційні процеси у деяких з них та підтримці України, досі перебувають під сильним впливом російської федерації. У цих державах друзі росії досі при владі та суттєво впливають на політику своїх країн. На практиці це проявляється у тому, що при збільшенні підтримки України вони відмовляються напряму постачати нам озброєння та боєприпаси. Тому Україна змушена закуповувати боєприпаси у цих країнах через низку посередників.
Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»