Держсекретар США Ентоні Блінкен прокоментував пропозицію щодо п’ятирічного фонду НАТО на 100 млрд дол. для допомоги Україні та щодо активнішої участі Альянсу в координації постачань зброї Україні, зазначивши, що США і союзники по НАТО розмовляють, що можуть зробити для того, щоб надати Україні необхідні ресурси. Про це він сказав на пресконференції 4 квітня, пише УНН.
Деталі
“По-перше, з точки зору фінансування України, найважливішим і найнагальнішим є ухвалення додаткового законопроєкту (у Конгресі США – ред.). Це буде найбезпосередніше і найважливіше джерело додаткових коштів, які необхідні Україні, щоб допомогти їй продовжувати захищатися від російської агресії”, – сказав Блінкен у відповідь на запитання, наскільки життєздатною є пропозиція про фонд НАТО на 100 млрд дол.
“Окрім цього, ми, звичайно, розмовляємо з нашими союзниками по НАТО і партнерами про те, що вони роблять, що ми можемо зробити, що може зробити Альянс, щоб переконатися, що Україна має необхідні їй ресурси – як негайно, щоб відреагувати на критичну ситуацію зараз, так і в майбутньому. Тому що, працюючи над розв’язанням цих нагальних проблем, ми також працюємо разом над створенням сили України для майбутнього, сили, яка стримує агресію і захищається від неї, якщо буде потрібно”, – вказав держсекретар США.
Блінкен додав, що “наразі понад 30 країн підписали або перебувають у процесі переговорів і підписання двосторонніх угод з Україною”. “І ми самі – Сполучені Штати – працюємо над нашою власною двосторонньою угодою. Але ми також розглядаємо роль, яку НАТО може і має відігравати в довгостроковій перспективі в підтримці України. І це триваюча дискусія, яку ми матимемо найближчими тижнями, і я вважаю, що ви побачите щось на саміті, коли ми зберемося у Вашингтоні в липні”, – зазначив він.
На запитання, чи входять США до числа союзників, які взяли на себе зобов’язання щодо подальшого пошуку у власних запасах додаткових засобів протиповітряної оборони для України, Блінкен зазначив, що в тому, “що стосується запасів устаткування, матеріалів, так – одна з речей, про які ми говорили, полягала в тому, що всі збираються повернутися і негайно й уважно подивитися на те, що можна зробити доступним”. “Ми знаємо, які потреби: ППО, артилерія, боєприпаси. Тому я вважаю, ґрунтуючись на тому, що я почув, що всі, включно зі Сполученими Штатами, будуть активізувати зусилля і, за необхідності, подвоювати зусилля в пошуку ресурсів, яких Україна продовжує потребувати”, – сказав держсекретар США.
Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»