Вівторок, 22 Квітня, 2025

Зеленський про іноземний контингент: ніхто не хоче затягувати у війну інші країни

Іноземний контингент потрібен, зокрема, для контролю ситуації у разі укладання мирної угоди. Ніхто не хоче затягувати у війну інші країни. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з лідером Франції Еммануелем Макроном, передає УНН.

Від завтрашньої зустрічі ми очікуємо нових сильних рішень. Вже час переходити до змістовного, операційного наповнення нашої дискусії щодо гарантій безпеки й розміщення в Україні контингентів наших партнерів. Є конкретні питання щодо контингентів, участі партнерів, які завтра можуть бути вирішені й обговорені. Сьогодні ми з президентом Франції вирішили доручити нашим військовим представникам зібратися й разом з партнерами опрацювати деякі конкретні питання 

– розповів Зеленський.

Президент зазначив, що важливо, що зможе робити іноземний військовий контингент.

Представник наших Генеральних штабів працювали весь цей час, кілька тижнів спілкувалися щодо контингенте, у якому форматі, що може бути, який кількісний склад тощо. Важливо, що вони можуть робити, а що не можуть. Ця інфраструктура дуже не проста. Завтра буде велике представництво багатьох країн. Я думаю, що найважливіше питання буде хто дійсно готовий на це піти. Ніхто не хоче затягувати у війну ту, чи іншу країну 

– заявив Зеленський.

Він зазначив, що контингент дуже важливий для контролю.

Передусім контингент – це в будь-якому випадку бойовий склад, але вони передусім для того, щоб контролювати ситуацію, моніторити ситуацію, проводити спільні тренування, а також унеможливлювати будь-які бажання росії повернутися з тією, чи іншою хвилею агресії 

– сказав Зеленський.

Доповнення

Макрон заявляв, що один з елементів завтрашньої дискусії на саміті безпеки буде націлений на тривале припинення вогню в Україні з боку рф та його контролю, моніторингу.

Новий саміт щодо “миру та безпеки для України” є продовженням зустрічей, що відбулися в Парижі та Лондоні в останні тижні з метою встановлення “гарантій безпеки” для України в рамках можливої майбутньої мирної угоди з росією.

Нова версія повинна дозволити “завершити” роботу над “короткостроковою” військовою підтримкою України, над “стійкою та довговічною моделлю української армії для запобігання російським вторгненням [у майбутньому]” та над “гарантіями безпеки, які можуть надати європейські армії”, в тому числі за допомогою наземного розгортання на українській території, заявив минулого тижня президент Франції.

За даними дипломатичного джерела, з яким зв’язалося Agence France-Presse, запрошено понад двадцять країн з Європейського Союзу та/або НАТО, включаючи Велику Британію, Канаду, Норвегію та Туреччину.

У той же час Еммануель Макрон продовжує свої роздуми на національному рівні про посилення оборонних зусиль у Франції та в Європі перед обличчям американського прагнення до розмежування. Втретє за останні тижні у вівторок ввечері він прийме главу уряду Франсуа Байру та кількох міністрів для робочої зустрічі з питання про додаткові військові витрати, які вони вважають необхідними, та їх фінансування.

Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

- Реклама-

ПОГОДА

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ДЯКУЄМО ЗА ПІДТРИМКУ:

Логотип ГО «Інститут розвитку регіональної преси»
Логотип ІМІ
client-image
ЛЖСІ_логотип