3 серпня у столиці талановитий піаніст із Лисичанська виконав мелодії відомих українських пісень, які підіймати моральний дух людей під час війни. Музичний вечір «Мелодії душі» відбувся у просторі «ЦІННОСТІ», який гостинно зібрав у своїх стінах переселенців-луганчан, українських захисників та їх дружин, а також людей, які шанують українську культуру та національні традиції.
Пісня гурту Скрябін (автор: Андрій Кузьменко) «Старі фотографії» у виконанні Антона Риженко
З музикою у серці
Антон Риженко наш земляк. Зараз хлопцеві 37 років. Народився він у Лисичанську. Останніх 13 років він мешкає у Києві. Навчався він у місті Луганськ, у Луганській державній академії культури і мистецтв з 2004 по 2009 рік на звукорежисера. Певний час він працював диджеєм в Лисичанську та Сєвєродонецьку. Потім поїхав до столиці.
«Професійну діяльність, як піаніста та композитора я розпочав не одразу. Я грав в різних гуртах, як клавішник, мав досвід співпраці з різними музикантами. Згодом я став сольним піаністом та композитором. Зараз, у такий важкий час, я намагаюсь робити важливий внесок за допомогою музики для людей», – розповів нашим журналістам Антон Риженко.
Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну хлопець з другом почали грати на вулицях Києва, даруючи людям можливість хоч трошечки відірватися від тяжких буднів воєнного стану в країні та жахів війни.
«До повномасштабної війни я грав у ресторанах, на корпоративах та весіллях. Вже другий рік я граю на вулиці. Одного разу був такий випадок, коли ми грали на вулиці з другом до нас підійшла дівчина, а їй дуже сподобалась наша музика. Потім вона нас запросила зіграти до себе на весілля. Коли ти бачиш посмішки людей… Я дарую людям музику, світло», – говорить піаніст.
Окрім виконання відомих українських хітів, талановитий піаніст з Лисичанська пише власні пісні: слова та музику. На творчому вечорі у просторі «ЦІННОСТІ» на гостей чекала прем’єра від Антона Риженко, який виконав декілька авторських пісень.
Пісня «Без тебе мене нема». Слова та музика: Антон Риженко.
Молодий композитор з Лисичанська розповів нам також, що пісні він розпочав писати ще під час навчання у школі. Тоді він писав їх здебільшого російською мовою. Але після повномасштабної війни він перейшов на українські тексти.
«У мене до 2014 року було декілька пісень українською мовою. Зараз не на часі писати російською. Пісні, які я сьогодні презентував були написані буквально півтора року тому. Тому сьогодні був такий собі дебютик. Я думаю, що буду рухатись далі. У мене ще є недопрацьовані пісні», – додав Антон Риженко.
Хлопець говорить, що замислюється про естрадну кар’єру. На його думку, як піаніст він до неї готовий, а от як вокаліст, він має ще трошки попрацювати. До того ж Антон Риженко не співає кавер-версій українських пісень, тільки грає. Він зазначає, що вирішив для себе, що буде співати тільки пісні власного авторства.
Місце де панує домашній затишок
Для українців свої двері культурно-просвітницький центр (простір) «ЦІННОСТІ» відчинив 7 червня цього року. Однак відкриття центру має свою передісторію. У 2019 році за ініціативи Наталії Федорчук був створений Міжнародний жіночий рух «За сімейні цінності». Ця організація працювала в Україні, займаючись благодійністю, просуванням сімейних цінностей та сім’ї.
«Перший захід ми провели 7 червня. За невеличкий проміжок часу, менш як два місяці, ми вже провели понад 40 різноманітних заходів для людей: для дорослих, для дітей, для сімей. Сподіваюсь, що до нас будуть приходити більше людей», – розповідає нашим журналістам Ірина Верігіна.
Вона додала, що приміщення організації дісталось після того, як звідти виїхала територіально оборона міста Києва.
«У цьому місці колись була територіальна оборона «Мрія». Потім хлопці виїхали, залишилось приміщення й ми з дівчатами вирішили взяти його в оренду для того, щоб створити культурно-просвітницький центр «ЦІННОСТІ». Місце, де б могли збиратися люди-однодумці, для того, аби переселенці знайшли своє місце, свій дім, щоб сюди до нас заходили воїни, щоб до нас приходили сім’ї, мами з дітьми», – говорить пані Ірина.
У стінах простору «ЦІННОСТІ» проводять творчі вечори, зустрічі з цікавими людьми, проводять майстер-класи, курси психологічної підтримки для військових, фотосесії й клуби спілкування англійською мовою для молоді та багато іншого. Деякі заходи у культурно-просвітницькому центрі проводяться безплатно, деякі покликані зібрати кошти на підтримку українських захисників.
«У нас вже була творча зустріч з Оксаною Білозір, з Ахтемом Сеітаблаєвим. Ми проводили День кримськотатарського прапора. Ми проводили майстер-класи для діточок, зокрема по хусткуванню та старовиннім обрядам заручин, сватання і весілля. В наших стінах молодь збирається на спічєнклаби й розмовляє англійською мовою. В планах у нас відкрити курси англійської мови. До нас уже приходив Посол Литви, а також пресаташе по культурі Туреччини й ми уже з ними продумали спільні заходи. Всі кошти від проведення платних заходів йдуть на підтримку ЗСУ та на підтримку нашого центру, аби люди могли відчувати тут себе, як вдома», – зазначила пані Ірина.
Також у стінах простору «ЦІННОСТІ» є справжня українська світлиця, де кожен відвідувач може побачити частинку української культури, яку намагався та досі намагається знищити ворог-загарбник.
А також там працює виставка українських вишиванок: «Вишиванка видатних українців та вишиванка, народжена війною».
«Спочатку ми її організували у стінах Верховної Ради України, але через війну прості люди не можуть туди зайти та подивитися. Тому її перенесли сюди. Тепер ми проводимо безплатно показ наших вишиванок у цих стінах», – додає пані Ірина.
Організатори творчого заходу говорять, що в їх культурно-просвітницькому центрі завжди раді гостям та новим відвідувачам, адже це місце покликане об’єднати українців навколо культурних цінностей нашої української нації.