П’ятниця, 6 Грудня, 2024

Фейк: Українські водойми забруднені трупною отрутою через стрімкий ріст кладовищ — Greenpeace

Greenpeace не випускали такого дослідження, а сам термін «трупна отрута» вважається застарілим і мало використовується в сучасній науці. 

Проросійські джерела поширюють новину про те, буцімто водойми 16 областей України заражені трупною отрутою через стрімке зростання розмірів кладовищ з початку повномасштабного вторгнення. Інформаційний ролик з такими даними буцімто випустила організація з захисту довкілля Greenpeace. У сюжеті стверджується, що адміністрація українських кладовищ ігнорує санітарні норми, через що трупна отрута проникає в ґрунтові води. Це, зокрема, нібито може загрожувати безпеці сусідніх країн — Польщі та Румунії. 

Скриншот — Telegram

Однак ця інформація — вигадана, а Greenpeace ніколи не публікували таких даних. Цей ролик відсутній і на сайті, і у соцмережах проєкту. Вірогідно, пропагандисти вчергове на порожньому місці вигадали новину, а сюжет зі стокових кадрів змонтували теж самостійно. Натомість Greenpeace регулярно поширює справжню інформацію про нищівний вплив російської агресії: так, спільно з українськими активістами «Екодії» організація створила інтерактивну карту, де зобразила 30 найсерйозніших екологічних наслідків військових дій Росії на території України. Через підтримку України Greenpeace було визнано «небажаною організацією» в Росії, а місцевий офіс руху ліквідували.

Більш того, повідомлення про так зване масове зараження українських водойм трупною отрутою узагалі є абсурдним. Ще на початку повномасштабного вторгнення український експерт з екологічної безпеки Максим Сорока пояснив, що саме використання терміну «трупна отрута» є майже середньовічним і видає застаріле уявлення про природу цієї речовини. За словами фахівців, отруїтися птомаїнами — так у науковій спільноті називають «трупну отруту» — можливо, лише якщо за один раз випити діжку зараженої води, так як у людському організмі налагоджені механізми знешкодження цієї речовини. Однак разом із процесом розпаду розвивається і патогенна мікрофлора, а відтак у воді можуть опинитися бактерії ботулізму, стафілококу тощо, які дійсно становлять небезпеку для здоров’я. Проте вода з під крану — а саме вона, як стверджується в ролику, заражена «трупною отрутою» — перед потраплянням до користувача проходить низку етапів очистки і знезараження.  

Нагадуємо, в серпні в Україні зафіксували забруднення Сейму і Десни, що спричинило масову загибель риби. Але і в цьому випадку джерелом екокатастрофи стала діяльність РФ, а саме викиди з цукрового заводу в селі Тьоткіно Курської області. Станом на жовтень наслідки забруднення вдалося мінімізувати — це підтвердила перша заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олени Крамаренко.

Раніше російська пропаганда вже приписувала Greenpeace неправдиві новини на тему екологічної ситуації в Україні, які ми спростували у матеріалі Фейк: Українська ППО «збиває» рідкісних орлів, плутаючи їх з дронами — Greenpeace.




Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип