Четвер, 5 Грудня, 2024

Фейк: 12 листопада російські безпілотники завдали удару по території Банкнотно-монетного двору НБУ в Києві — фото

Зображення, яке розповсюджують пропагандистські канали, не має жодного стосунку до атаки російських безпілотників 12 листопада. Насправді це фотографія пожежі, що сталася 3 червня 2024 року на складі на вулиці Миколи Закревського у Деснянському районі Києва. У публікаціях за 12 листопада 2024 року на інформаційних ресурсах Київської міської військової адміністрації, мера міста Кличка та Держслужби з надзвичайних ситуацій України немає повідомлень про пошкоджені об’єкти на території міста. 

Прокремлівські Telegram-канали, повідомляючи про результати недавньої атаки дронів на Київ, написали таке: «12 листопада 2024 року, приблизно о 3:00, російські ударні безпілотники завдали удару по території Банкнотно-монетного двору Національного банку України, одному з ключових об’єктів фінансової інфраструктури країни». Зазначимо, що в деяких публікаціях навіть вказано координати нібито пошкодженого об’єкта, які справді збігаються з даними Карти Google про місцерозташування Банкнотно-монетного двору НБУ.

Скриншот — Telegram

Пошук цього зображення в Google Lens дав безліч результатів, але більшість із таких матеріалів були датовані не 12 листопада 2024 року, а 3 червня цього року. Тоді низка інформаційних ресурсів повідомили про пожежу на складі на вулиці Миколи Закревського у Деснянському районі міста Києва. 

Скриншот —  сайт Телеграф

Варто зазначити, що не лише офіційні, але й неофіційні джерела, наприклад, популярні Telegram-канали, не повідомляли, що причиною пожежі стала атака безпілотника — того вечора в Києві взагалі не було повітряної тривоги. Також не було повідомлень і про те, що внаслідок пожежі на вулиці Закревського було пошкоджено Банкнотно-монетний двір НБУ, який розташований в зовсім іншому місці — на Пухівській вулиці. 

Щодо 12 листопада 2024 року, то повітряна тривога в Києві була оголошена о 1:18 і тривала до 6:32. У публікаціях від 12 листопада 2024 року на інформаційних ресурсах КДВА, мера міста Віталія Кличка та Державної служби з надзвичайних ситуацій України немає повідомлень про пошкоджені об’єкти на території міста. 

Скриншот — Telegram

Мережею гуляє ще одне зображення, яке нібито ілюструє результат атаки на Банкнотно-монетний двір НБУ. 

Скриншот — Facebook

Але воно теж не має нічого спільного із цим об’єктом. Насправді фотографію було зроблено ще 28 квітня 2022 року, коли російські війська обстріляли Шевченківський район Києва. Тоді міський голова Віталій Кличко повідомив про два влучання по об’єктах інфраструктури міста.

Скриншот — novosti.dn.ua

Раніше StopFake спростовував неправдиву інформацію про те, що друк гривні переносять до Польщі — через брак матеріалів та електроенергії.



Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип