П’ятниця, 6 Грудня, 2024

“Чи буде ядерка?” – думка експерта про перший запуск міжконтинентальної балістичної ракети


21 листопада 2024 року російські війська здійснили атаку на Дніпро, використавши міжконтинентальну балістичну ракету, запущену з астраханської області. Як зазначив військовий експерт Павло Нарожний, це перший випадок в історії, коли такий тип ракети застосовують у бойових діях. В ексклюзивному коментарі УНН, він розповів про особливості цього типу озброєння та його вплив на ситуацію.

У чому особливість цієї ракети?

Вона має кілька ключових особливостей. По-перше, її висота польоту — більше 100 км, а інколи навіть до 150 км. Це набагато вище, ніж звичайна балістична ракета, яка летить на висоті 20-25 км. По-друге, це дуже дорогий тип ракети — вартість пострілу може сягати десятків мільйонів доларів, а якщо врахувати всі комплекси, то й сотні мільйонів. Збивати таку ракету надзвичайно складно. Для цього потрібен комплекс, як-от THAAD, яких в Україні немає. І навіть розмови не ведеться про те, що нам їх хтось буде передавати. Це надсучасні системи, які є в США та, можливо, в Ізраїлі.

Як це може вплинути на хід війни?

Це, скоріше, психологічний тиск, ніж реальний вплив на хід війни. Хоча ракета і призначена для перенесення ядерної боєголовки, росія навряд чи застосує ядерну зброю проти України. Використання ядерної боєголовки забруднить територію не лише України, а й Європи, тому це не є вигідним для росії. У цьому випадку, ймовірно, йдеться про звичайну вибухівку — кілька тонн, що не є новим для України. Уже зараз росія використовує ракети з боєголовками в 800 кг-1 т, і це не змінило хід війни.

Як це впливає на міжнародну реакцію?

Звичайно, це може вплинути на міжнародну реакцію. Сподіваюся, що наші союзники будуть не просто “стурбовані”, а “дуже стурбовані” таким розвитком подій.

Чи є стратегічні переваги у використанні таких ракет для росії?

Немає стратегічних переваг для росії у використанні таких ракет в цьому конфлікті. Це більше демонстрація сили і витрати величезних коштів.

Що ви думаєте про інформацію, що ракета, яка була запущена, є ракетою “Рубіж”?

Тільки після аналізу уламків ракети можна точно сказати, про яку саме ракету йдеться. Зараз важко робити оцінки без такої інформації.

Чи були подібні випадки раніше?

Це перший випадок в історії, коли міжконтинентальна балістична ракета була використана в бойових умовах. Раніше міжконтинентальні ракети застосовувались виключно для випробувань. Наприклад, Хіросіма та Нагасакі – це були ядерні бомби, скинуті з літака. Більш потужні удари здійснювались США, коли вони скидали бомби в Афганістані, але це були керовані бомби, а не міжконтинентальні ракети.

Що нового у використанні такої ракети?

Розмір боєголовки — це головна особливість, але саме використання міжконтинентальної ракети, яка може долати відстань до 6000 км, є новим явищем у війні. Це перший випадок, коли така ракета використовується у реальному бою.

Нагадаємо

Сьогодні росія використала проти України нову ракету, яка має характеристики міжконтинентальної балістичної. Президент Зеленський повідомив, що наразі тривають експертизи щодо цієї зброї.



Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип