Новий закон про мобілізацію повинен допомогти знайти понад 300 тисяч новобранців, для заміни виснажених військових, які зараз знаходяться на полі бою. про це з посиланням на власні джерела в Міноборони України пише Financial Times, передає УНН.
Деталі
Зазначається, що закон спрямований на оновлення законодавчої бази країни напередодні очікуваної хвилі мобілізації цього року, під час якої можуть призвати до 500 000 осіб.
Водночас у виданні з’ясували, що зусилля наразі спрямовані на заміну 330 000 виснажених бійців, які зараз знаходяться на полі бою. За словами міністерства, решта новобранців заміщуватиме втрати та задовольнятиме інші військові потреби залежно від ситуації на полі бою.
Проте цей закон виявився доволі суперечливим, оскільки до першого проєкту українські законодавці внесли понад 4000 поправок.
У FT зауважили, що два роки тому на початку повномасштабного вторгнення багато українців зголосилися захищати свою країну. Але цей резерв вичерпано, і значна частина чоловіків бойового віку не бажає відправлятися на фронт.
Досі мобілізували лише тих, кому виповнилось 27 років, а полі бою середній вік серед бійців становив близько 40. Журналісти пояснюють, що Україна має значну меншу кількість молодого населення через падіння народжуваності після розпаду Радянського Союзу.
На тлі цієї ситуації пропозиція знизити вік мобілізації до 25 років викликала хвилю обурення, мовляв, для нації було б самогубством відправляти в окопи наймолодших.
Доповнення
Як пише FT, дані щодо чоловічого населення України, оприлюднені парламентським комітетом з питань економіки, показують, що з 11,1 мільйона українських чоловіків віком від 25 до 60 років лише приблизно 3,7 мільйона мають право на мобілізацію.
Інші чоловіки або воюють, є інвалідами, знаходяться за кордоном або вважаються критично важливими робітниками.
Водночас влада усвідомлює необхідність діяти обережно, щоб не підштовхнути платників податків до втечі за кордон або переховування, позбавляючи Київ таких необхідних доходів.
Зазначається, що серед головних причин, чому чоловіки відмовляються від мобілізації – страх смерті та інвалідності. Окрім того, частина опитаних згідно з дослідженням Info Sapiens боїться недостатньої підготовки перед відряджанням на фронт, відсутності зброї та головне невизначеного терміну військової служби.
У виданні зауважили, що новий закон про мобілізацію спрямований на розв’язання цих проблем. Початковий проєкт передбачає термін служби три роки та мінімум три місяці навчання.
Тим часом деякі бригади почали самостійно рекламувати, що добровольці можуть обирати посади відповідно до їхніх навичок, намагаючись прискорити вербування.
Нагадаємо
Комітет Верховної Ради проголосував за те, щоб виключити із законопроєкту про мобілізацію такі обмеження, як заморожування рахунків, банківських карток, і обмеження водіння автомобіля для тих, хто ухиляється від призову.
Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»