П’ятниця, 6 Грудня, 2024

Голова комітету Ради назвала умови, за яких не вистачить коштів на оборону у держбюджеті-2025


Якщо зміниться інтенсивність бойових дій, будуть величезні перебої з постачанням зброї від міжнародних партнерів, то потрібно буде вносити зміни до державного бюджету 2025 року на оборону. Про це повідомила народна депутатка, голова парламентського комітету з питань бюджету Роксолана Підласа в ефірі телемарафону, передає кореспондент УНН.

Підласа прокоментувала, на скільки добре передбачені видатки на оборону у держбюджеті на 2025 рік та, чи не опиниться Україна знову посеред року в ситуації, коли потрібно додатково ще 500 млрд голосувати у ВР.

Якщо драматично зміняться умови на полі бою, або інтенсивність бойових дій, або будуть величезні перебої з постачанням зброї від наших міжнародних партнерів, то ми будемо вимушені  вносити зміни до державного бюджету. Але, якщо умови залишаться такими, як в цьому році, або інтенсивність бойових дій буде знижуватися, або ми нарешті здобудемо перемогу, тоді звісно коштів, які передбачені на 2025 рік вистачить

– сказала Підласа.

Вона зазначила, що передбачено наступного року понад 2,2 трлн грн на потреби безпеки та оборони, що більше навіть ніж очікувані фактичні видатки цього року.

Мінфін повідомляв днями, що за січень-жовтень 2024 року Україна витратила 1,6 трлн грн на сектор безпеки і оборони, що становить більше ніж половину загального фонду держбюджету.

“На 2025 рік ми закладаємо ймовірність, що бойові дії триватимуть весь рік, щоб бути готовими до будь-якого розвитку подій”, – заявила Підласа.

Контекст

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що коли, в Україні планували бюджет 2024 року спільно з МВФ одним з прогнозів партнерів був, що війна буде тривати до літа 2024 року. Тому цьогорічний бюджет потребував додаткових 500  мільярдів гривень на армію.

19 листопада Рада ухвалила держбюджет-2025.

Загальний ресурс, який буде направлений на сектор безпеки й оборони, становитиме 2,23 трлн грн. Рекордні кошти будуть спрямовані на виробництво та закупівлю зброї. Передбачили на це 739 млрд грн. Буде більше фінансування на модернізацію оборонно-промислового комплексу, а також на закупівлю дронів.

Додамо

Bloomberg повідомляв, що Європа шукає шляхи заміни військової допомоги США для України. Адже заяви Дональда Трампа викликають занепокоєння, тому що є припущення, що США можуть скоротити військову допомогу, щоб змусити Україну сісти за стіл переговорів із росією.



Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип