Країни-члени “Групи семи” хочуть використати майже 300 мільярдів доларів заморожених російських активів у якості застави для надання кредитів Україні. Такими міркуваннями європейців у четвер поділився із журналістами виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс. Про це пише Reuters, передає УНН.
Деталі
Домбровскіс зауважив, що розглядаються різні варіанти, і дискусії ще тривають. Втім він висловив надію, що Європейський Союз, де зберігається левова частка заморожених активів, найближчими місяцями схвалить окремий інструмент для ЄС щодо використання прибутків або відсотків, отриманих від активів, для допомоги Україні. Він також додав, що це рішення політики планують прийняти в першому півріччі.
Фінансові посадові особи G7 у середу заявили, що вони твердо налаштовані допомогти Україні задовольнити термінові потреби у короткостроковому фінансуванні, оскільки вона бореться з вторгненням росії, включаючи використання відсотків, отриманих із заморожених російських активів.
У заяві не було зазначено конкретного плану щодо активів, але було вказано, що вони “продовжуватимуть працювати над усіма можливими шляхами, за допомогою яких знерухомлені російські суверенні активи можуть бути використані для підтримки України” з метою представлення варіантів лідерам G7 у червні.
Домбровскіс відмовився повідомити, якому варіанту віддати перевагу, але сказав, що швидше за все, російські активи використають в якості застави, замість їх повного арешту.
Додатково
Також у виданні зазначили, що напередодні заступник міністра фінансів США Уоллі Адейемо заявив, що дискусії G7 щодо заморожених російських суверенних активів ще “розробляються”.
Ми обговорюємо низку різних варіантів. Один із них — конфіскація, а інший — надання застави або навіть використання надприбутків або відсотків від цих активів для фінансування позики.
Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер заявив у середу, що G7 повинна бути в змозі використовувати відсотки від 3 до 5 мільярдів євро на рік, отримані від активів.
Джерело, знайоме з обговореннями, розповіло Reuters, що до червневого саміту лідерів G7, де вони розглядатимуть різні варіанти, ще багато роботи.
Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»