П’ятниця, 6 Грудня, 2024

Фейк: Постраждалим в бійці в Черкасах парафіянам відмовили в медичній допомозі — «за релігійною ознакою»

Лікарня спростувала це повідомлення: унаслідок сутички до медиків звернулися 10 осіб, шістьом з яких була надана амбулаторна допомога, а ще чотирьох госпіталізували 

«Черкаський головний лікар відмовив в медичній допомозі православним» — такі гучні заголовки з’явилися у проросійських джерелах. Йдеться про бійку, яка відбулася між представниками ПЦУ та вірянами УПЦ МП біля черкаського Свято-Михайлівського собору 17 жовтня — частина прихожан була незадоволена рішенням капелана Володимира Педька про перехід храму до Православної церкви України. Пропагандисти пишуть, що унаслідок конфлікту до лікарні звернулось близько 20 осіб з важкими травмами, однак головний лікар Олександр Федорук заборонив знімати побої, надавати першу допомогу та госпіталізувати постраждалих. Це буцімто є свідченням релігійної нетерпимості до православних вірян в Україні. 

Скриншот — dzen.ru

Однак, ця новина не відповідає дійсності. Ми звернулися до керівництва Третьої черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги, які невдовзі опублікували спростування інформації:  «17.10.24 до КНП “Третя Черкаська міська лікарня ШМД” звернулось 10  осіб, що отримали травми під час цих подій.  Шістьом надана амбулаторна допомога, двох госпіталізовано до відділення травматології, двох — до відділення нейрохірургії. Усі, хто звертався за допомогою її отримав в повному обсязі. Інформація про відмову в наданні допомоги є неправдивою та дискредитує заклад» — повідомили представники лікарні на своїй офіційній сторінці в Facebook. Наразі інцидент розслідують правоохоронні органи:  нацполіція області розпочала кримінальне провадження за частиною чотири статті 296 Кримінального кодексу України — хуліганство. Максимальне покарання, яке може загрожувати за санкцією статті — позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Скриншот — Facebook

Релігійна громада Черкас проголосувала і прийняла рішення про перехід храму до підпорядкування ПЦУ ще у червні, а 17 жовтня процес було фіналізовано. Відповідне розпорядження також було видане і підписане Черкаською обласною військовою адміністрацією. Таким чином, громада УПЦ за цією адресою більше не зареєстрована і втратила майнові права. «Російська православна церква окупувала територію Свято-Михайлівського собору і лицемірно називається Українською церквою… тому сьогодні ми це зробили. Треба звільняти всю Україну від російської окупації і духовної російської окупації»  — прокоментував перехід храму у підпорядкування ПЦУ військовий капелан отець Назарій. 

Заяви російської пропаганди про те, що в Україні буцімто дискримінують православних вірян, не відповідають дійсності. Раніше ми вже детально розглядали цей наратив у матеріалі Фейк: В Україні заборонили православ’я.



Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип