В Україну з Іспанії екстрадували скандально відомого забудовника, якого звинувачують у шахрайстві з нерухомістю у столиці. Підозрюваний ошукав інвесторів 42 новобудов Києва. Про це повідомила Національна поліція у середу, 19 березня.
Втеча та міжнародний розшук
🔹 Правоохоронці раніше розслідували десятки кримінальних проваджень щодо фігуранта та двічі затримували його.
🔹 Суд в обох випадках затримання обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Після сплати призначеної застави, цей забудовник утік за кордон.
🔹 Поліцейські оголосили його в міжнародний розшук. Доклали усіх можливих зусиль та відстежили чоловіка в Іспанії. Наразі зловмисника екстрадували в Україну.
📢 «Наразі він перебуває в СІЗО та постане перед судом, щоб отримати належне покарання за скоєні злочини», – повідомили в Нацполіції.
Фігурант перебуває в СІЗО. Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави 20 млн грн.
Схема афер забудовника
Хоча офіційно поліція не називає ім’я скандально відомого забудовника, але за обставинами справи йдеться про Анатолія Войцеховського.
🔹 Компанії, пов’язані з фігурантом, незаконно зводили житлові комплекси на самовільно зайнятих ділянках без необхідних дозвільних документів.
🔹 Квартири продавали на 30-40% дешевше ринкової вартості, але значну частину об’єктів так і не добудували.
📢 «Фірми, повʼязані з фігурантом, незаконно будували об’єкти на самовільно зайнятих ділянках без повного пакета дозвільної документації за цінами на 30-40% нижче ринкових. Значну кількість будівель так і не добудували, в експлуатацію ввели лише декілька», – розповіли в поліції.
Проблеми для інвесторів
📌 Люди, які купили квартири в таких новобудовах, досі не можуть зареєструвати право власності.
📌 Багато будинків залишилися підключеними до комунікацій за тимчасовими схемами, через що мешканці:
-
-
- страждають від перебоїв з електро- та водопостачанням,
- змушені платити за промисловими тарифами,
- у деяких випадках опалюють житло дровами.
-
📢 «Більшість будинків так і залишились підключеними за тимчасовими схемами, а значить — мешканці мають постійні перебої з електрикою та водопостачанням та сплачують за це по більшім промисловим тарифам. У деяких багатоповерхівках змушені опалювати житло дровами», – вказано в повідомленні.
Розслідування та покарання
Поліція розслідувала понад 100 епізодів злочинів, пов’язаних із діяльністю забудовника. Йому вручили підозру за:
✔️ створення організованої злочинної групи,
✔️ самовільне зайняття земельних ділянок,
✔️ привласнення коштів інвесторів,
✔️ підробку документів,
✔️ ухилення від сплати податків.
⚖️ Накладено арешт на майно вартістю 200 млн грн.
⚖️ До суду передано 12 обвинувальних актів.
🚔 Забудовнику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
📢 «Вручили йому підозри за створення організованої злочинної групи для самовільного зайняття земельних ділянок, привласнення коштів інвесторів, організацію підроблення офіційних документів та умисне ухилення від сплати податків. Наклали арешт на його майно вартістю у 200 мільйонів гривень, 12 обвинувальних актів скерували до суду. За скоєні злочини йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна», – додали в Нацполіції.