Середа, 6 Листопада, 2024
7.6 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИСТОПФЕЙКФейк: У Київському університеті ім. Шевченка заборонили вживати слова «Росія» та «росіянин»...

Фейк: У Київському університеті ім. Шевченка заборонили вживати слова «Росія» та «росіянин» у дослідницьких роботах – документ

У Центрі комунікації Київського національного університету імені Тараса Шевченка спростували справжність «документа», який розповсюджується в мережі. Там зазначили, що в період, коли нібито було підписано «наказ», ректор університету Володимир Бугров був у відрядженні, а отже не міг підписувати будь-які документи. На те, що «наказ» є підробкою, вказує і значна кількість помилок в оформленні цього «документа»

У мережі поширюється повідомлення про те, що у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка нібито заборонили використання слів «Росія» та «росіяни» у рефератах, курсових і дипломних роботах. Замість цих слів адміністрація університету нібито рекомендує студентам вживати висловлювання «московія», «кацапи» та «орки». На підтвердження цього деякі користувачі мережі розповсюджують відповідний «наказ» ректора університету Володимира Бугрова, датований 20 червня 2024 року.  

«Ну всяке у світі траплялося, чого тільки не забороняли божевільні політики, але це, схоже, вершина рейтингу дурнів, як там жити і ростити дітей, чесно кажучи, не уявляю. У них слід забрати управління країною і помістити їх до профільної лікарні, інакше ці божевільні, а вони ще й буйні, на волі творитимуть ось таке», – коментують «документ» у мережі. 

Скриншот – facebook.com

«Документ», що розповсюджується в мережі, – підробка. Після звернення StopFake до Центру комунікації КНУ департамент спростував справжність «наказу» на своїй сторінці у Facebook. 

Скриншот – facebook.com

Фахівці Центру комунікації КНУ звертають увагу на те, що в період, коли нібито було підписано «наказ», ректор університету Володимир Бугров був у відрядженні, а отже не міг підписувати будь-які документи. На час відрядження ректора його обов’язки виконував перший проректор. 

Справді, на сторінці Володимира Бугрова та офіційній сторінці КНУ у Facebook можна знайти публікації, що підтверджують відрядження ректора. Зокрема, пресслужба університету повідомила про підписання 17 червня 2024 року угоди про співпрацю у сфері зеленої енергетики між КНУ імені Тараса Шевченка та Університетом Лотарингії. А Володимир Бугров на своїй сторінці публікував фотографії з міста Нансі у Франції та репостив публікації про прийом до Університету Лотарингії. 

Крім того, в Центрі комунікації КНУ звернули увагу на те, що університет має більш складну нумерацію документів, аніж та, яку можна побачити на фото, що розповсюджується в мережі.  

StopFake також зауважив, що «документ» має стилістичні й орфографічні помилки, а також проблеми з пунктуацією. Зокрема слова «московія», «кацапи» та «орки» не були взяті в лапки, а після звернення до керівників курсових і дипломних робіт потрібно було поставити дефіс замість коми. Також у «наказі» використано вираз «реферативні роботи», який не вживається в інших документах університету – для позначення такого виду діяльності використовується слово «реферат». Крім того, в українській мові «що» ставиться переважно після неживих предметів, а після слів, які означають людину, вживається «який/які». Також можна помітити, що у справжніх наказах не вживається вираз «відповідальність за контроль дотримання цього наказу покласти» – воно стилістично неправильне, натомість використовується «контроль за виконанням цього наказу покласти».

Колаж – facebook.com, knu.ua 

Якщо порівняти фейковий «наказ» зі справжнім (праворуч на колажі), можна побачити, що оформлення документів суттєво відрізняється. Впадає у вічі неохайність фейкового «документа» – зловмисники не лише використали інший шрифт, а й не вирівняли текст за шириною, а в деяких місцях ставили кілька пробілів між словами.

Також дивним виглядає і той факт, що цей «наказ» вийшов уже після завершення періоду захисту курсових і дипломних робіт в університеті, а не перед початком випускних іспитів.

Кремлівський агітпроп не один рік цілеспрямовано вибудовує наратив про нібито процвітання русофобії в Україні та західних країнах. Раніше журналісти StopFake спростовували схожу дезінформацію у матеріалі «Фейк: Львівська лабораторія пропонує зробити «ДНК-тест на виявлення генів росіянина».



Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип