Субота, 26 Квітня, 2025

В Україну можуть відправити контингент під егідою ООН з країн Азії та Південної Америки – ЗМІ

У разі укладення мирної угоди розглядається можливість відправлення контингенту в Україну під егідою ООН з країн Азії та Південної Америки. Про це УНН повідомляє з посиланням на Repubblica.

Хоча мирні переговори між росією та Україною фактично ще не розпочалися, висувається “гарантійний план” на випадок, якщо перемир’я між москвою та Києвом дійсно буде підписано. План, який розгортається по осі Нью-Йорк-Брюссель-Київ-москва 

– говориться в повідомленні.

Як пише Repubblica, путін дав зрозуміти, що ніколи не допустить присутності військ НАТО, Європейського Союзу чи Європи в ширшому сенсі на своїй території та кордонах.

Ідея полягає в тому, щоб сформувати перший миротворчий контингент під егідою ООН, генеральний секретар якої Антоніу Гутерріш взяв участь у засіданні Європейської ради в Брюсселі в четвер. Отже, “блакитні каски” з Азії та Південної Америки 

– говориться в повідомленні.

Як пише Repubblica, ідея полягає в тому, щоб залучити солдатів з Індії, Бразилії, Індонезії та Саудівської Аравії. Передбачається, що ця миротворча операція охопить російсько-український кордон. Тому наземні операції для НАТО та європейців закриті.

Потім буде другий контингент. І замість цього він складатиметься з так званих “добровільних” жителів Старого Світу та його союзників. У першому ряду будуть Велика Британія, Франція, Німеччина, Канада, а також Італія. Слід зазначити, що жодна з країн, які брали участь у Лондонському та Паризькому самітах, ніколи прямо не виключала своєї участі 

– наголошується в повідомленні.

Repubblica пише, що в будь-якому випадку ця друга група використовуватиметься для контролю кордонів між ЄС та Україною. По суті, вони матимуть справу зі смугами землі в Польщі, Болгарії, Словаччині та, можливо, Угорщині.

Тому війська знаходяться на місцях, але не в районах, безпосередньо залучених у війну. Додатковий стримуючий фактор для росії на випадок, якщо виникне бажання наблизитися до територій Союзу.

Посередині між двома просторами буде перебувати українська армія, яку, однак, необхідно буде посилити та підтримати. З цієї причини і європейці, і американці були б готові активно забезпечувати оборону Києва. Візьмемо до уваги один аспект: українська армія вже звикла до реальної війни на полі бою, європейська — набагато менше 

– зазначає Repubblica.

Повідомляється, що четвертий фактор — це самі США. Трамп неодноразово заявляв, що не має наміру брати участь у будь-яких посередницьких чи миротворчих силах в Україні. Однак США будуть готові надати підтримку, всі логістичні та технологічні компоненти, необхідні для цих операцій. Наприклад, “небесний контроль”, радар і супутник. І це не буде вільним втручанням. Трамп не приховує, що ця допомога обумовлена угодою із Зеленським щодо рідкоземельних металів, тобто тих мінералів, які необхідні для виробництва всіх високотехнологічних товарів, якими Україна особливо багата.

Американці в цей момент були б безпосередньо зацікавлені в підтримці ситуації стабільності та миру саме для розробки цих родовищ.

Однак цей чотириетапний план може бути реалізований лише після укладення реальної мирної угоди. Тому припинення вогню недостатньо. І невизначеність щодо намірів путіна — і навіть Трампа — досить велика. Ще й тому, що ЄС опинився в особливій ситуації: американський президент не сприймає діалогу з лідерами Союзу, а лише з деякими урядами. путін не спілкується з представниками ЄС чи національних виконавчих органів. На даному етапі Старий Світ змушений ізолюватися. З цієї ж причини посилення її оборони стає необхідністю 

– пише Repubblica.

Доповнення

Спікер МЗС України Георгій Тихий повідомляв, що кілька країн офіційно заявили про готовність направити військові контингенти для України, і відповідний список вже сформовано.

20 березня Президент Володимир Зеленський говорив, що в даний час є різне бачення щодо військового контингенту для України, адже є країни, які готові надати його у разі повторної агресії з боку рф, є, які згодні розташовуватися на кордоні, а є, які хочуть тільки на морі або в центральних великих містах. Тому потрібно відпрацювати спільне бачення.

Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

- Реклама-

ПОГОДА

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ДЯКУЄМО ЗА ПІДТРИМКУ:

Логотип ГО «Інститут розвитку регіональної преси»
Логотип ІМІ
client-image
ЛЖСІ_логотип