Субота, 28 Грудня, 2024

Російські виробники ракети “Орешник” покладаються на західне обладнання – FT


Експериментальна ракета володимира путіна “Орешник”, запущена проти України минулого місяця, була виготовлена ​​російськими компаніями, які все ще покладаються на сучасне західне виробниче обладнання, з посиланням на аналіз повідомляє Financial Times, пише УНН.

Деталі

Два провідні російські інститути військової інженерії, названі українською розвідкою розробниками ракети “Орешник”, як вказано, рекламують робітників, знайомих з металообробними системами, що виробляються німецькими та японськими компаніями.

Вакансії Московського інституту теплотехніки та “Созвездие”, які відстежувала Financial Times, ілюструють, як воєнна машина кремля залишається критично залежною від іноземних технологій, на які поширюються західні санкції.

“Залежність особливо виражена в області числового програмного управління (ЧПУ), технології, життєво важливої ​​для виробництва “Орешника”, яка дозволяє заводам швидко формувати матеріали з високою точністю, використовуючи комп’ютери для керування інструментами”, – пише видання.

MITT, одна з компаній, яка, за словами української розвідки, мала стосунок до “Орешника”, є провідною установою з розробки російських твердопаливних балістичних ракет. У рекламі, розміщеній 2024 року, компанія зазначає, що “ми дотримуємося систем FANUC, SIEMENS, HAIDENHEIN”.

Fanuc – японська компанія, а дві інші – німецькі. Усі три компанії виробляють системи керування для високоточних верстатів з ЧПУ, вказує видання.

“Ті самі три західні компанії названі в оголошеннях, розміщених компанією “Созвездие”, яка вказала одну зі своїх спеціалізацій як “автоматизовані системи управління та системи зв’язку” для військового використання. У публікації міститься запит на “знання систем ЧПК – Fanuc, Siemens, Haidenhain [sic]”, – ідеться у публікації.

Відео, опубліковане раніше цього року компанією Titan Barrikady, третьою оборонною компанією, що бере участь у виробництві “Орешника”, також показує робітника, який стоїть перед пристроєм управління, на якому вказано бренд Fanuc.

“росія тривалий час покладалася на верстати іноземного виробництва, попри спроби створити вітчизняні альтернативи. У той час, як кремль купував великі обсяги високоточного металообробного обладнання з Китаю, елементи управління для його роботи, як і раніше, закуповувалися на Заході”, – зазначає видання.

Денис Гутік, виконавчий директор ESCU, сказав: “Розробка “Орешника” показує, наскільки російський військово-промисловий комплекс все ще залежить від висококласного західного обладнання. Західні уряди повинні наполягати на тому, щоб зупинити потік цих товарів, які, як ми бачили минулого місяця в Дніпрі, безпосередньо сприяють російській атаці на українське життя”.

“Хоча експортний контроль уповільнив потік цих товарів до росії, аналіз FT російських заявок показує, що з початку 2024 року до росії надійшло не менше 3 млн доларів поставок, включаючи компоненти Heidenhain. Деякі їх покупці глибоко залучені у військове виробництво”, – сказано у публікації.

Одна з поставок, як повідомляється, “була зазначена як система, яка включала новий блок керування Heidenhain TNC640, виготовлений у 2023 році”. Згідно з веб-сайтом Heidenhain, TNC640 “визначає високотехнологічний спектр технологій керування у своїй галузі” та “дає змогу виконувати комбіновані фрезерно-токарні та шліфувальні операції”.

“Пристрій за ціною 345 000 доларів був доставлений через Китай до Baltic Industrial Company, російської компанії, яка потрапила під санкції США і яка має історію поставок верстатів з ЧПУ для оборонної промисловості”, – пише видання.

Heidenhain і Baltic, як вказано, не відповіли на запити про коментарі.

Siemens заявили, що вони “не йдуть на компроміс у питаннях дотримання [санкцій]” і розслідують “будь-які ознаки обходу”… і залучають необхідні та відповідні органи”.

Fanuc визнала, що сфотографований на Titan Barrikady верстат, мабуть, належить їм, але зазначила, що він, мабуть, старий.

Вони заявили, що “посилили пильність і контроль у наших процесах експортного контролю, щоб запобігти потенційному перенаправленню технологій або обладнання російським організаціям”.



Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Kyiv
хмарно
0.8 ° C
1.8 °
0.8 °
98 %
0.5kmh
100 %
Сб
4 °
Нд
4 °
Пн
5 °
Вт
6 °
Ср
5 °
- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип