За період часткової окупації Київської області російські військові знищили або пошкодили понад 18 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури. Про це в ефірі національного телемарафону повідомив Генеральний прокурор України Андрій Костін, пише УНН.
Деталі
За словами Андрія Костіна, більших з цих об’єктів – це звичайні житлові будинки.
“Окупантами знищено або пошкоджено понад 18 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури з них понад 17,5 тисяч житлових будинків та споруд 215 навчальних та виховних закладів, 23 медичних заклади, шість культурних споруд, 9 релігійних споруд., 169 мереж, що забезпечюють життєдіяльність населення. Це газопроводи, водопроводи та електромережі”, – повідомив Костін.
Генпрокурор додав, що злочини із свідомого знищення цивільних об’єктів розслідуються як елементи масового геноциду проти українського народу.
Також зазначив, що з початку повномасштабного російського вторгнення по всій Україні знищено або пошкоджено понад 154 тисячі об’єктів цивільної інфраструктури.
Додатково
Директор Київського науково-дослідного інституту Олександр Рувін раніше розповів, що сума завданих збитків завданих окупантами у Київській області перевищує 100 мільярдів гривень.
“Щодо суми збитків, наприклад, якщо говорити тільки про нерухоме майно і за дуже попередньою оцінкою, по Бучі – це більше ніж 15 млрд грн, а Ірпінь – більше ніж 60 млрд. Загальні прорахунки по Київській області свідчать, що збитки по нерухомому майну перевищують 100 млрд грн.
А ми з вами не порахували підстанції, ТЕЦ, ГЕС і заводи, які пошкоджені, склади… У Нових Петрівцях розбомбили найбільший у Київській області хлібозавод – розбомбили його повністю. Приїхали танки і просто його розвалили”, – розповів Рувін.
За словами Рувіна, фахівці Інституту виїхали на територію Київської області 1 квітня 2022 року, тобто ще до офіційного оголошення повної деокупації регіону. Вони одразу почали роботу з фіксації та оцінки збитків. Загалом, за участі експертів Інституту, було обстежено понад дві сотні населених пунктів, які перебували під окупацією та зазнали руйнувань у результаті військових дій.
“Ми приїхали в Ірпінь і Бучу, коли ще техніка там стояла. І ми кожну хату обійшли там, кожну хату перевірили і описали, і потім багатьом власникам готові експертизи дали, щоб вони могли звертатися до Міжнародного кримінального суду. Таких звернень від людей, мабуть, більше ніж сотня було”, – пригадав директор КНДІСЕ.
Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»