Сполучені Штати Америки відновили дію санкцій проти російських нафтових корпорацій «роснефть» та «лукойл» після завершення періоду кількох відтермінувань. Останнє тимчасове послаблення санкційного режиму офіційно завершилося 16 червня, і американська сторона вирішила його не продовжувати. Про це заявив уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк, повідомляє інформаційне агентство «Укрінформ».
📢 «Санкції США щодо “роснефти” та “лукойлу”, запроваджені у жовтні, після кількох тимчасових відтермінувань знову набрали повної чинності. Останній waiver закінчився 16 червня і більше не був продовжений», — розповів деталі уповноважений глави держави.
Передісторія обмежень та енергетичний ринок
Повернення обмежень у повну дію означає посилення економічного тиску на паливно-енергетичний комплекс держави-агресора. Нагадаємо, що Сполучені Штати у березні поточного року були змушені частково послабити санкції на російську нафту. Такий крок з боку офіційного Вашингтона пояснювався виникненням серйозних загроз для стабільності всього світового енергетичного ринку.
Зокрема, ситуація загострилася на тлі значної геополітичної напруженості через військові дії з Іраном. А також через ризики, пов’язані з блокуванням стратегічно важливої Ормузької протоки.
Проте після стабілізації процесів та завершення терміну дії спеціального винятку (waiver) у червні, США повернулися до жорсткого контролю за дотриманням нафтових санкцій без надання нових відтермінувань російським експортерам.
👉 Також нагадаємо, що Рада Європейського Союзу ухвалила рішення продовжити економічні санкції проти росії ще на один рік, встановивши новий термін їхньої дії до 31 липня 2027 року.




