КНР розглядає незалежність Тайваню як виклик міжнародному правопорядку, що сформувався після Другої світової війни. Китай також запевняє у неминучості «возз’єднання» острова з материком. Таку заяву зробив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї під час пресконференції 6 березня, повідомляє Укрінформ.
📢 «Тайвань є невід’ємною частиною території Китаю. Це історія і реальність. Цього року виповнюється 80 років “повернення” Тайваню – вісім десятиліть тому перемога у Війні опору китайського народу проти японської агресії повернула Тайвань під суверенну юрисдикцію Китаю», — наголосив Ван Ї.
За його словами, міжнародні декларації, ухвалені після завершення Другої світової війни, чітко визначили статус Тайваню. Ця територія, яку Японія намагалася вкрасти у китайців і яка має бути повернута Китаю.
📢 «Японія також оголосила про беззастережну капітуляцію (у Другій світовій війні – ред.). Тож усе це підтвердило суверенітет Китаю над Тайванем і сформувало важливу частину післявоєнного міжнародного порядку», – зазначив глава МЗС КНР.
🔹 Рішення ООН
Глава китайської дипломатії також нагадав, що у 1971 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка відновила законні права КНР в організації та виключила з неї представників Тайваню й усіх пов’язаних із нею організацій.
📢 «Ця резолюція раз і назавжди вирішила питання про представництво всього Китаю, включаючи Тайвань, в ООН та виключила будь-яку можливість створення “двох Китаїв” або “одного Китаю, одного Тайваню”. Єдиним посиланням на регіон Тайвань в ООН є “Тайвань, провінція Китаю”», — підкреслив Ван Ї.
🔹 Попередження щодо незалежності Тайваню
Міністр закордонних справ КНР заявив, що Тайвань ніколи не був суверенною державою і ніколи не стане нею в майбутньому.
📢 «Вимагати незалежності Тайваню означає прагнути розколу країни, підтримувати незалежність Тайваню означає втручатися у внутрішні справи Китаю, а потурати незалежності Тайваню означає підривати стабільність у Тайванській протоці», — наголосив він.
За словами глави китайської дипломатії, «возз’єднання» материкового Китаю та острова є неминучим, а спроби Заходу використати Тайвань для стримування КНР зазнають невдачі. Прагнення до незалежності Тайваню приречене на зворотний ефект.
🔹 Фактична ситуація
Попри заяви Пекіна, Тайвань ніколи не входив до складу КНР. Від часу проголошення Китайської Народної Республіки у 1949 році острів має власну адміністрацію та функціонує як де-факто незалежна держава. Проте комуністична влада Китаю наполягає на тому, що Тайвань є її територією. КНР не виключає можливості застосування сили для його «возз’єднання».
☝️ Нагадаємо, раніше було повідомлено, що Китай наполягає на тому, що Європа та Україна мають брати участь у мирному процесі нарівні з росією та США. Умови для досягнення миру не можуть визначати лише москва та Вашингтон.